Aktuální informace k terapiím

Máš na srdci něco, co nechceš nikomu svěřit a tíží tě to?

Máš hlavu plnou myšlenek a ty ti nedovolují klidný spánek, v noci se převaluješ a snažíš se je zastavit?

Máš dobrou práci, pravidelný příjem, ale přesto máš pocit, že to není pro tebe?

Žiješ ve vztahu, kde zdánlivě vše klape, ale cítíš, že to není ono a něco ti chybí? Nebo někdy pochybuješ, že najdeš svou druhou polovičku a zažiješ spokojený vztah?

Miluješ své děti, ale sem tam máš pocit, že od nich potřebuješ utéct někam hodně daleko? A nebo se ze všech sil snažíš budovat svůj vztah s rodiči, ale ať děláš, co děláš, nic není dost dobře?

A nebo tě tíží něco zcela jiného? Vnímáš, že ve tvém životě něco chybí a ty ani nevíš co? Nebo to uvnitř sebe tušíš, ale bojíš se to vyslovit nahlas, protože ti to přijde jako nerealizovatelný sen?

Každý si uvnitř sebe nese něco, co skrývá před ostatními. Když se to téma snaží otevřít, je rychle smeteno se stolu jako banální, nepodstatné a málo důležité. V nás to vyvolá pocit nedůležitosti a dokonce dojem, že vůbec nemáme právo se něčím tak povrchním trápit. A nebo si často stopku dáme sami a nikomu se s našimi prožitky a starostmi nesvěříme. Máme pocit, že by to stejně nikoho nezajímalo. Že na světě není nikdo, kdo by to chtěl slyšet.

Slibuji, že já Vaše pocity se stolu nesmetu a budu je vnímat. Budu Vám naslouchat a pokoušet se zachytit, co je za tím. Budu na Vaší straně a budu na pár chvil Vašim blízkým člověkem, pro kterého jste opravdu důležití. Nechám svoje srdce otevřené a budu se snažit nezranit to Vaše. Vaše řádky budu číst s vědomím, že mi svěřujete ty nejcennější a nejskrytější poklady Vaší duše.

Pokud se chcete spolu se mnou pustit na cestu, která je i pro mě neznámá, ale již dlouho se mnou rezonuje a volá po mé pozornosti, budu moc ráda. Doposud jsem byla zvyklá pracovat jen s klienty tváří v tvář. Zároveň ale vnímám, že pro mnoho lidí je nesmírně těžké přijít na terapii a otevřít se neznámému člověku. Pro mnoho lidí je vůbec těžké udělat něco nového a vykročit do neznáma. Svůj dopis od srdce můžete napsat v bezpečí domova, kanceláře nebo teď v létě klidně uprostřed přírody, z hotelu či zahrádky restaurace. Můžete psát kdykoli během dne či noci, stačí jen si to dopřát a dovolit si někomu se svěřit. Nepotřebuji znát Vaše celé jméno ani adresu. V tuto chvíli chci dát této myšlence vůbec šanci a ověřit, zda je životaschopná. Nechci shromažďovat žádné údaje o Vás a i proto zatím volím platbu formou dobrovolného daru po ukončení naší komunikace. Nechci nic platit předem a svůj čas a pozornost Vám věnuji s důvěrou, že oceníte finančním obnosem to, co Vám to přinese. Naši korespondenci nebudu nikde uchovávat, ale vymažu ji. Jde jen o to, abych vytvořila prostor pro Vaše sdílení a tedy jen pro Vás. Psaním totiž mnohé vypluje na povrch samo a může přinést velkou úlevu a mnohá uvědomění. Na Váš dopis budu reagovat s laskavostí a pokusím se jen odpovědět na to, co v danou chvíli vnímám. Věřím, že i tak to může mít i terapeutický přesah.

Jestli Vás to oslovuje a cítíte, že by to právě pro Vás mělo smysl, napište mi na mail zdenka.novakova@terapeut-eft.cz. Do předmětu mailu uveďte PSANÍ OD SRDCE K SRDCI. Podepište se svým jménem či přezdívkou, tak Vás budu i oslovovat, ale zůstaneme u vykání. Vy mě oslovujte mým jménem, ať jsme v jedné rovině. Na Váš mail se pokusím zareagovat nejpozději do tří dnů od doručení. Pošlu Vám zpětnou reakci a možná nějaké náměty k zamyšlení. Budu ráda, když na ně odpovíte. A v závěru mailu uvedu také číslo účtu pro dobrovolný příspěvek. Vaši adresu si nebudu ukládat do žádné databáze a dále Vám něco nabízet. Na urážlivé, vulgární či jinak nepříjemné maily nebudu reagovat.
Asi před rokem jsem objevila českou firmu Bewit a zjistila, jakou sílu mají pravé přírodní esence. Od té doby jsem poctivě testovala jejich užití na kůži, v difuzéru, v lázni ale i vnitřně. Sledovala videa, četla knihy a žasla nad tím, že tradice vonných olejů pro léčení těla i duše je stará tisíce let. Nakonec jsem se rozhodla propojit esenciální oleje se svou prací a také se dělit o to, jaké neskutečné možnosti nám aromaterapie nabízí. Firma Bewit si získala mou důvěru. Kromě esenciálních olejů vyrábí i dopňky stravy v té nejvyšší kvalitě a za využití toho nejlepšího z přírody. Jako milovnice čokolády jsem propadla chuti Prawteinů, což jsou fermentované nepražené kakaové boby s přídavkem dalších zdraví prospěšných látek a mně tato směs opravdu chutná. Pro seznámení s ostravskou firmou Bewit vám dávám odkaz na asi půl hodinové video: